Szkolenia otwarte – wachlarz zawodowych możliwości

Wyższe Szkoły Bankowe wychodzą naprzeciw potrzebom osób ambitnych, którym bliska jest idea nauki przez całe życie. Właśnie z myślą o nich eksperci WSB przygotowali bogatą ofertę dydaktyczną, na którą składają się: pakiety szkoleń otwartych, szkolenia zamknięte i szkolenia językowe.

Zrozumieć więcej. Szkolenia otwarte WSB  

Szkolenia są dostępne dla wszystkich chętnych. Służą temu, aby poszerzać swoje kwalifikacje, być lepszym pracownikiem. Umożliwiają spotkanie przedstawicieli różnych firm, często z oddalonych regionów kraju. Uczestnicy mają możliwość aktywnej wymiany informacji, a także spojrzenia na siebie i własną firmę przez pryzmat osób pracujących na analogicznych stanowiskach i spotykających się z podobnymi problemami w innych firmach.

szkolenia-wsb

Szkolenia otwarte w WSB dotyczą wielu różnych obszarów ludzkiej aktywności. Poniżej krótki opis dostępnych możliwości.

Zarządzanie

Rozwijaniu kompetencji z tego zakresu służą kursy budowania zespołu projektowego. Dostępne są również moduły wspomagające naukę negocjacji czy techniki wspomagające zarządzanie procesami biznesowymi. W ofercie znajdują się też kursy oparte na zastosowaniu gier w dydaktyce. Uczestnik może dowiedzieć się też na temat wrażania innowacyjnych projektów i skutecznego delegowania zadań w firmie.

Informatyka

Szkolenia mają na celu przygotowanie do egzaminów specjalistycznych o różnym stopniu złożoności. Jest wśród nich m.in. egzamin ECDL z zakresu arkusza kalkulacyjnego. Na potrzeby programistów WSB udostępniają szkolenia dotyczące nauki programowania JAVA. Dla osób zainteresowanych praktycznymi programami komputerowymi ciekawe mogą okazać się kursy MS Excel na różnych poziomach zaawansowania.

Psychologia

Szkolenia otwarte z obszaru psychologii dostarczają komplementarnej wiedzy z zakresu psychologicznych aspektów kłamstwa, a także pewności siebie i asertywności. Dla osób chcących zgłębiać rozumienie samego siebie przygotowano kurs ze Structogramu. Lepszemu zrozumieniu innych służą z kolei szkolenia z Triogramu.

Prawo i podatki

Kursy organizowane przez WSB w tym obszarze poszerzają wiedzę z ordynacji podatkowej czy dostarczają informacji na temat zamówień publicznych.

Rozwój osobisty

Na kursach z tego obszaru uczestnik dowie się, jak komunikować się w konflikcie. Dla coachów i trenerów skuteczna może okazać się nauka budowania biznesu. Uczestnik może również poznać tajniki dobrej prezentacji i wystąpień publicznych, a także nauczyć się budowy swojego wizerunku. Ciekawą propozycją są kursy otwarte dla kobiet, które uczą, jak radzić sobie z emocjami i spełniać własne marzenia. W ofercie WSB znajdują się również szkolenia dotyczące rozwijania pasji z zakresu prac manualnych, m.in. techniki zdobniczej decoupage.

Na potrzeby uczestników interesujących się dziennikarstwem internetowym przygotowano również webwriting czy warsztat pisania blogów.

Oprócz tego, szkolenia otwarte w WSB dotyczą obszarów jak:

 • finanse i bankowość – na kursach poruszana jest m.in. tematyka ekonomii w medycynie;
 • szkolnictwo – interesujący dla osób pracujących w oświacie może być kurs projektowania edukacyjnych prezentacji i infografik.

Oprócz szkoleń otwartych i językowych, w ofercie Wyższych Szkół Bankowych znajdują się też szkolenia zamknięte, organizowane dla firm na zamówienie.

Do you speak english? Szkolenia językowe na różnych poziomach

W bogatej ofercie WSB znalazły się takie kursy lingwistyczne, jak na przykład:

 • język angielski w podróży;
 • kurs języka angielskiego z certyfikatem LCCI;
 • letnie warsztaty języka angielskiego – dla tych, którzy okres wakacji chcą wykorzystać efektywnie i zbudować przewagę konkurencyjną;
 • język chiński i techniki relaksacyjne – nauka jednego z najczęściej użytkowanych języków świata, a także poznanie wypracowanych przez Chińczyków technik wyciszających umysł i ciało.

Jakie zalety płyną ze szkoleń językowych WSB:

 • rozwijanie kompetencji językowych w oparciu o metodę komunikacyjną;
 • utrwalenie umiejętności – praktyka testowa i ćwiczenie słownictwa fachowego;
 • swobodne funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku zawodowym;
 • podniesienie wszystkich umiejętności, takich jak speaking, listening, reading, writing, grammar structures w trakcie intensywnego kursu;
 • ciekawe, praktyczne i skuteczne zajęcia;
 • nauka odbywa się przy wykorzystaniu współczesnych narzędzi online: filmów, quizów, gier czy komunikatorów internetowych;
 • w przyswajaniu wiedzy pomaga e-learningowa platforma edukacyjna.

Pełna oferta aktualnie dostępnych szkoleń znajduje się na stronie http://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia/lista-szkolen.