Wakacyjne kursy językowe dla studentów – w kraju czy za granicą?

Wakacje studenckie trwają trzy miesiące i jest to czas, który można spędzić na imprezowaniu lub nauce. Oba te czynniki można również w łatwy sposób połączyć. Rozwiązaniem są wakacyjne kursy językowe dla studentów organizowane za granicą.

 

Wyjazdy na kursy językowe kształcą

Kochasz podróże i nie chcesz spędzać całego lata na nudnym kursie językowym w Polsce? Wybierz się w dowolne miejsce na świecie, w którym organizowane są wakacyjne kursy językowe dla studentów. Kursy językowe za granicą to okazja, by zwiedzić kraj, który zawsze chciało się zobaczyć, i podszkolić język obcy. Jeśli chcesz podszlifować swój angielski, możesz udać się na wakacyjny kurs języka angielskiego do Anglii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, Szkocji, Kanady, a nawet na Maltę i Cypr. Zdobywaj świat i ucz się od native speakerów!

Kursy językowe za granicą = nowe znajomości

Lubisz nawiązywać nowe znajomości? Na zagranicznym kursie językowym spotkasz studentów z całego świata, którzy na co dzień studiują różne kierunki. Dzięki wyjazdowi na kurs językowy poznasz osoby, z którymi będziesz podróżować, imprezować, a może nawet w przyszłości pracować.

Wakacyjny kurs języka angielskiego biznesowego

Studiujesz ekonomię lub kierunek pokrewny? Z pewnością masz na swojej uczelni lektorat z języka angielskiego biznesowego, jednak w ciągu roku akademickiego masz zbyt dużo na głowie, by przejmować się językiem obcym. Wyjazdy językowe pozwalają w całości skupić się na nauce biznesowej odmiany angielskiego w trakcie zajęć oraz stanowią okazję do dokształcania komunikatywności w czasie wolnym.

Atrakcje i nauka w jednym

Mieszkając przez całe wakacje w obcym kraju, masz niepowtarzalną okazję do tego, by poznać kulturę danego obszaru. Festiwale muzyczne, premiery filmowe, spotkania z pisarzami, smakowanie regionalnych przysmaków – kursy językowe za granicą pozwalają na kształcenie się w każdym kierunku i rozwijanie swoich kompetencji językowych poprzez bezpośredni kontakt z kulturą kraju.

Dlaczego kursy językowe za granicą są lepsze od kursów w Polsce?

Na kursach w Polsce uczniowie często szukają okazji do tego, by komunikować się w języku ojczystym. Poznając osoby, które nie znają języka polskiego, bardzo szybko pozbędziesz się bariery językowej i zaczniesz swobodnie wyrażać swoje myśli w języku obcym. Podczas kursów organizowanych w Polsce możesz dowiedzieć się sporo o kulturze danego kraju, lecz wyjazdy na kursy językowe organizowane za granicą gwarantują Ci zobaczenie tej kultury z bliska.

Wakacyjne kursy językowe  z certyfikatami

Certyfikaty językowe, dyplomy i różnego rodzaju zaświadczenia przydają się na każdym etapie kariery zawodowej, ale szczególnie na jej początku. Każdy uczestnik kursu językowego za granicą otrzymuje na zakończenie zaświadczenie potwierdzające liczbę zrealizowanych tygodni/godzin kursu i aktualny poziom znajomości języka. Ale jeśli zależy nam na bardziej prestiżowym i ogólnie rozpoznawalnym certyfikacie, warto zdecydować się na dłuższy wyjazd językowy połączony z przygotowaniem do egzaminu i egzaminem na koniec pobytu.