Informatyka i programowanie – czego nauczysz się na uczelni?

Październik coraz bliżej – czas wyboru kierunku studiów właśnie trwa. Mówi się, że obecnie najbardziej lukratywnym zadaniem nie wymagającym wielkich kwalifikacji uczelnianych lecz wysokiego zaangażowania oraz zdolności, które mogą wynikać po prostu z hobby jest…programowanie. Wypłaty na poziomie 6-10 tysięcy PLN netto nie są niczym wyjątkowym, zwłaszcza w przypadku osób z 3-5 letnim doświadczeniem. Nawet zaraz po studiach lub jeszcze w ich czasie programista zarobić może nawet do 5 tysięcy złotych netto. Poniżej przedstawiamy Wam fragment artykułu jednego z naszych czytelników, który specjalizuje się w środowisku Django, które służy mu jako arena programowania blogów. Zapraszamy do lektury.

Wykorzystaj Memcache

Jeśli wydajność będzie problemem z aplikacjami Django, będziemy chcieli zainstalować moduł do buforowania. Choć Django oferuje wiele opcji do buforowania, zdecydowanie najlepszy jest memcached. Instalowanie i używania memcached jest dość proste z Django, jeśli używasz modułu CMemCache. Po zainstalowaniu modułu, wystarczy zmienić jedną opcję konfiguracji, a Twoje strony Django serwowane będą bardzo szybkie.Przestań używać hackowanych skryptów i po prostu używaj Django.

Jeśli nadal nie w pełni zrozumiesz jego moc, po przeczytaniu tego artykułu, nie ma logicznego rozumowania dla korzystanie Django w swoim kolejnym projekcie: zaoszczędzisz czas tworząc razem projekty z różnych zestawów oprogramowania. Nasz ekspert wyjaśnia, dlaczego tworzenie projektu w Django jest o wiele bardziej wydajne niż próba skomplikowania kodu z różnych innych aplikacji.

Oprogramowanie Django - na czym to polega?

Teraz, jeśli jesteś przyzwyczajony do budowy stron przy użyciu aplikacji dla blogów (WordPress, TXP, itp) jako CMS, jesteś przyzwyczajony do tego, że wszystko jest za darmo. Ale może być naturalnie tak, że nie jesteś zwolennikiem wielu opcji wbudowanych, być może nie chcesz ich w swoim środowisku webowym (o ile, oczywiście, jesteś zarządcą bloga). Ograniczenie na jakie można natknać się za pomocą aplikacji dla blogów dla swojej strony jest to, że chce się aby było to coś więcej niż tylko blog. Jak tylko próbujesz wejść do blogu w galerii lub kanału linka lub bazy danych statystyk, gry Sudoku, czy cokolwiek jeszcze można wymyślić, rzeczy zaczynają być dość dziwne. Wiele osób buduje strategię w oparciu o stronę internetową na prostym CMSie, w którym starają się używać aplikacji takich jak fora dyskusyjne (vBulletin) jako CMS.

Dostęp do pełni zaprogramowania bloga internetowego

Z Django, masz wszystkie te rzeczy i nie masz żadnych ograniczeń dla aplikacji swoich blogów. Django pozwala poszerzyć swoją stronę do dosłownie każdego kierunku, nie martwiąc się o problematyczne projektowanie i upewnienie się, że skrypty i bazy danych są zgodne. To po prostu działa. Ucząc się Django dobrze jest najpierw zaznajomić z odpowiedni tutorialami, gdzie wszystko, w szczegółach zostanie ci wyjaśnione. Dzięki temu będziesz mógł przebrnąć przez podstawy, by dotrzeć do samodzielnego programowania strony. Możesz wykorzystać do tego hosting Django, dzięki któremu będziesz mieć podpiętą, zarejestrowaną wcześniej domenę na koncie hostingowym, gdzie od razu napiszesz setki linijek kodu dla swojego bloga czy strony internetowej. Zabawa z programowaniem może być o wiele prostsza niż Ci się wydaje, jednakże trzeba jej poświęcić sporo uwagi.