Liceum – przepustka na studia

Studia to etap, który poprzedzają inne działania. To w jakim miejscu teraz jesteś czyli to na jakiej uczelni się znalazłeś jest sumą Twoich decyzji i pracy. Już od najmłodszych lat torujemy sobie drogę do sukcesu bądź życiowej stagnacji. Począwszy od przedszkola rozwijamy nasze zainteresowania po to aby w gimnazjum oraz liceum w końcu zacząć decydować o naszej przyszłości. Ten kto w porę nie zastanowił się nad swoją przyszłością być może nie miał zbyt wiele do wyboru i poszedł na :pierwsze lepsze” studia na których dziś musi się męczyć. Ci, którzy mieli ambicje startować na medycynę, prawo czy trudne kierunki techniczne musieli niejako z premedytacją podjąć decyzję i uparcie dążyć do celu pochłaniając coraz to większe ilości książek.

Gimnazjum na dobry początek

W gimnazjum nasze cele edukacyjne ograniczają się najczęściej do dobrych ocen. Chcemy być najlepsi w klasie ale o dalszej przyszłości nie mamy ochoty się zastanawiać. To jeszcze zbyt młody wiek aby przejmować się takimi aspektami jak sytuacja na rynku pracy czy poważniejsze wybory życiowej. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę a w dalszej kolejności o edukację. Ciężko się temu dziwić i nawet dobrze, że szkolnictwo nie wymaga od nas podejmowania trudnych decyzji w tym wieku. Chociaż istnieje grupa ambitnych nauczycieli i rodziców jacy nie wyobrażają sobie wybrać kiepskie gimnazjum.

Liceum – czas decyzji

Natomiast liceum to już bardzo ważny etap w naszej edukacji w którym jesteśmy zmuszeni zadecydować: studia czy inna ścieżka „kariery”? Teraz już nie ma odwrotu. Od złożenia deklaracji maturalnych waży się to do jakich uczelni będziemy mogli startować. prawdziwe decyzje przyjdzie nam podejmować jeszcze przed otrzymaniem oficjalnych wyników. Możemy startować na 3 uczelnie i dlatego muszą być to wybory bardzo przemyślane. Potem możemy naturalnie zdawać maturę z innych przedmiotów niż zadeklarowaliśmy ale pociąg z karierowiczami z naszej klasy już odjechał i nie wiadomo czy starczy nam motywacji na taką pogoń. Z tego powodu wybranie dobrego liceum, które przygotuje nas do matury to priorytet. My polecamy liceum im. Korfantego Katowice gdzie spotkamy wielu przychylnych nam nauczycieli i wspaniałą atmosferę.

liceum