Programy wymiany studenckiej

W dzisiejszych czasach wyjazd za granicę jest czymś całkowicie normalnym i bezproblemowym. Istnieje wiele tanich linii lotniczych, które pozwolą nam na dostanie się na drugi koniec Europy za bezcen. Również uczelnie wyższe dają wiele możliwości podróżowania swoim studentom. Istnieje wiele programów wymiany studenckiej, które dają szanse studiowania bądź pracowania zagranicą.

Od stycznia 2014 roku działa program Erasmus +, który zastąpił istniejący już wcześniej program Erasmus.erasm Głównym jego celem jest umożliwienie studentowi podjęcia nauki na uczelni o podobnym profilu w innym kraju Europy. Wszystko składa się jednak z wielu procesów, często bardzo biurokracyjnych. Student, który pragnie wyjechać musi spełniać określone wymagania jak wysoka średnia ocen oraz bardzo dobra znajomość angielskiego bądź języka, w którym będą prowadzone zajęcia na uczelni jaką wybrał.

Następnie przy pomoc koordynatorów musi dopasować przedmioty ze swojej uczelni, do przedmiotów, które chciałby realizować w uczelni zagranicą. Po spełnieniu wszystkich warunków oraz wygraniu miejsca na wymarzonej uczelni, student dostaje stypendium, które ma za zadanie wspomóc go podczas spędzania określonego czasu w innym kraju.

Wysokość stypendium zależy od państwa, do którego się wybieramy. Mimo wielu spraw oraz wymagań, warto skorzystać z niepowtarzalnej szansy na poznanie świata jakie dają nam uczelnie. Wystarczy się tylko postarać!