Język angielski – jak poprawić wymowę

Język angielski stał się najpopularniejszym oraz najpowszechniej używanym językiem na całym świecie – ze znajomością angielskiego możemy bez problemu dogadać się z osobami z praktycznie każdego kraju. Jest to język stosunkowo łatwy do nauki, ale żeby osiągnąć biegłość w posługiwaniu się nim, należy poświęcić sporo czasu na doskonalenie własnych umiejętności.

W dzisiejszym wpisie skupimy się na wymowie w języku angielskim, ponieważ ta sprawia Polakom bardzo dużo trudności. Podczas rozmowy z naszymi rówieśnikami używamy innych partii mięśni oraz języka, przez co niektóre dźwięk i zgłoski są dla nas ciężkie do wymówienia.

Za pomocą kilku prostych metod możesz podszlifować wymowę oraz akcent, który sprawi, że twoje zdolności językowe będą lepiej odbierane wśród obcokrajowców. Co ważne – samodzielna nauka wymowy w połączeniu z kursem języka angielskiego może przynieść bardzo dobre efekty, które zauważalne będą już po kilku miesiącach.

Rozmawianie z samym sobą

Może to wydawać się bardzo dziwne, a wręcz niepokojące, ale jest to niezwykle skuteczna metoda na ćwiczenie wymowy oraz płynności w rozmowie z innymi. Często ciężko nam jest znaleźć towarzysza do rozmów po angielsku – w takich sytuacjach można prowadzić konwersacje z samym sobą!

Metoda ta zalecana jest osobom, które krępują się mówić po angielsku w towarzystwie. Jest do dość powszechny problem, który powoduje blokadę i niechęć do rozmawiania z innymi w języku obcym. Zostając z samym sobą, możemy bez ograniczeń zastanawiać się nad tym, co chcemy powiedzieć i nie musimy obawiać się o popełnianie błędów. W takich momentach możemy również skupić się na poprawnej wymowie słów oraz eksperymentować z akcentem. Dodatkowo warto przełamać swoje obawy i wybrać odpowiedni dla siebie kurs angielskiego. Poznań w centrum językowym oferuje zajęcia indywidualne oraz grupowe, a także możliwość uczenia się online. Przełamanie bariery językowej będzie kluczowe dla dalszego rozwoju w nauce języka.

Śpiewaj angielskie piosenki

Ta metoda jest świetnym połączeniem nauki oraz zabawy. Warto zacząć od piosenek wolnych, w których słychać poszczególne wyrazy. Wraz z postępami w nauce możemy wybierać coraz to szybsze oraz złożone piosenki, co przyczyni się do polepszenia wymowy oraz rozumienia ze słuchu.

Angielski dla dzieci - Blue Pencil Warszawa Bemowo

Dlaczego śpiewanie jest tak skuteczne? Po pierwsze, podczas śpiewania wykorzystywane są dodatkowe zmysły, co wzmacnia proces uczenia i zapamiętywania nowych wyrazów.  Piosenki są najczęściej rytmiczne, co również ułatwia naukę tekstu oraz nowego słownictwa. Z tej metody mogą korzystać osoby na każdym etapie nauki języka angielskiego – piosenki oraz złożoność ich tekstów jest bardzo zróżnicowana, więc nawet osoby początkujące mogą uczyć się poprzez śpiewanie nieskomplikowanych piosenek.

Śpiewanie jest także bardzo dobrą lekcją slangu oraz słownictwa, którego często nie nauczymy się na lekcjach języka angielskiego. Jest to bardzo przydatne, szczególnie w rozmowach z native’ami oraz podczas podróży do krajów anglojęzycznych, gdzie mowa potoczna jest wykorzystywana na każdym kroku.