Problemy z wilgocią w łazience – jakie rozwiązania?

58 views
0

Witam,

Od dłuższego czasu borykam się z problemem wilgoci w łazience. Pomimo stosowania różnych środków przeciwgrzybiczych i wietrzenia pomieszczenia, na ścianach i suficie ciągle pojawiają się plamy pleśni. Szukam trwałego rozwiązania, które pozwoli mi na stałe pozbyć się tego problemu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia i mógłby doradzić, jakie materiały lub technologie najlepiej sprawdzają się w takich sytuacjach? Chciałbym też wiedzieć, jakie kroki mogę podjąć, aby zapobiec powrotowi wilgoci po remoncie.

zuza Changed status to publish 6 dni temu
0

Miałam podobne doświadczenia i zdecydowałam się na zastosowanie desek podłogowych dębowych w łazience, ale w wersji specjalnie impregnowanej do wilgotnych pomieszczeń. Deski te są odporne na działanie wody i wilgoci, a jednocześnie nadają łazience elegancki wygląd. Ważnym krokiem było również uszczelnienie wszystkich połączeń i zainstalowanie podłogowego systemu ogrzewania, który pomaga w szybkim osuszaniu podłogi po każdej kąpieli.

zuza Changed status to publish 6 dni temu
0

Cześć,

Miałem podobny problem w mojej łazience. Po wielu próbach zdecydowałem się na montaż specjalnych paneli ścianowych, które są odporne na wilgoć i pleśń. Są one wykonane z materiałów, które nie chłoną wilgoci i są łatwe do utrzymania w czystości. Dodatkowo zainstalowałem wydajny system wentylacji, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. To połączenie okazało się skuteczne i od kilku lat nie mam już problemów z wilgocią.

zuza Changed status to publish 6 dni temu