O czym pamiętać zaczynając naukę szycia?

30 views
0

Cześć, mam pytanie odnośnie szycia. Chciałabym zacząć robić własne ubrania, ale nie wiem, jakie narzędzia będą mi potrzebne, jakie materiały najlepiej wybrać. Czy ktoś z was ma doświadczenie w szyciu i mógłby mi pomóc?

zuza Changed status to publish 16 marca 2023
0

Co do narzędzi, to polecam dodatkowo zakup rzepów pasmanteryjnych, które świetnie nadają się do mocowania guzików czy kieszeni. Co do materiałów, to polecam zwrócić uwagę na tkaniny, które są łatwe w praniu i utrzymaniu, jak poliester czy mieszanki bawełny i poliestru. Jeśli chodzi o techniki, to polecam poświęcić czas na naukę aplikacji i haftów, które mogą dodawać charakteru twoim projektom.

zuza Changed status to publish 16 marca 2023
0

Hej, ja też jestem początkującą krawcową, ale mam już kilka lat doświadczenia w szyciu amatorskim. Co do narzędzi, to polecam kupić dobrą maszynę do szycia, nożyczki do tkanin i nożyczki do cięcia papieru, igły i nici w różnych kolorach, przymierzalnię, taśmę mierniczą i kalkę do szycia. Co do materiałów, zależy od projektu, jaki chcesz zrobić. Polecam zacząć od prostych projektów, takich jak spódniczka czy bluzka, i wybrać miękkie tkaniny, jak bawełna czy dresówka. Co do technik, to zacznij od podstawowych, jak szycie proste, obszywanie brzegów, układanie i przymierzanie.

zuza Changed status to publish 16 marca 2023